Kürdistan Bölgesi ve Irak'ta resmi olmayan seçim sonuçları belli oldu

Kürdistan Bölgesi ve Irak'ta yapılan seçimlerin resmi olmayan sonuçları söyle.
11.10.2021, Pts - 14:12
Kürdistan Bölgesi ve Irak'ta resmi olmayan seçim sonuçları belli oldu
Haberi Paylaş
Duhok’taki 3 seçim bölgesindeki sandıkların açılmasının ardından İslami Birlik Partisi’nin (Yekgrtu) Duhok adayı Cemal Koçer kentteki 3 bölgede toplam 45 bin 556 oy alarak meclise girmeyi garantiledi.
 
Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Duhok adayı Segvan Yusuf da 25 bin 695 oy alarak kente en çok oy alan ikinci aday olarak meclisteki sandalyesini garantiledi.
 
Duhok’ta resmi olmayan seçim sonuçlarına göre kazanan adaylar şöyle:
 
1’inci Bölge
 
Cemal Koçer (Yekgırtu-Duhok) 45.556 oy
 
Halit Selim (KDP-Duhok) 24.465 oy
 
Halil Gazi (KDP-Duhok) 21.025 oy
 
Evin Selim(KDP-Duhok) 14.457 oy
 
2’inci Bölge
 
Segvan Yusuf (KDP-Duhok) 25.695 oy
 
Ömer Koçer (Yekgırtu-Duhok) 23.173 oy
 
Zozan Ali (KDP-Duhok) 20.098 oy
 
3’üncü Bölge
 
Mewfek Şahab (KDP-Duhok) 25.255 oy
 
Çiyayi Teymur (KDP-Duhok) 21.951 oy
 
İman Abdulrezak (KYB-Duhok) 16.345 oy
 
Viyan Sabri (KDP-Duhok) 16.170 oy
 
 
Süleymaniye’de resmi olmayan seçim sonuçları ve kazanan adaylar şöyle:
 
 1’inci Bölge
 
Rebwar Awrahman (Yeni Nesil – Süleymaniye) 15 bin 805 oy
 
Yadgar Mahmmud (KDP– Süleymaniye) 8 bin 39 oy
 
Dara Hama Ahmed (Yekgırtu– Süleymaniye) 7 bin 68 oy
 
Nermin Maruf (KYB – Süleymaniye) 5 bin 745 oy
 
2’inci Bölge
 
 Bedriye İbrahim Reşid (Yeni Nesil – Süleymaniye) 22 bin 903 oy
 
Bıryar Reşid (KYB– Süleymaniye) 11 bin 104 oy
 
Aso Fereydun (KYB– Süleymaniye) 8 bin 976 oy
 
3’inci Bölge
 
Musenna Emin (Yekgırtu – Halepçe) 12 bin 817 oy
 
Çıro Hama Şerif (KYB – Halepçe) 11 bin 929 oy
 
Ariyan Aziz Ahmet (Yeni Nesil – Halepçe) 10 bin 985 oy
 
4’üncü Bölge
 
Sırwa Abdulwahid (Yeni Nesil – Süleymaniye) 25 bin 942 oy
 
Soran Ömer Said (Komal – Süleymaniye) 19 bin 887 oy
 
Garip Ahmet Mustafa (KYB – Süleymaniye) 13 bin 334 oy
 
Naske Abdullah Resul (KDP – Süleymaniye) 12 bin 39 oy
 
5’inci Bölge
 
Mofak Hüseyin Kadır (Yeni Nesil - Germiyan) 20 bin 588 oy
 
Şıwan Muhammed Rostem (KDP - Germiyan) 8 bin 737 oy
 
Sırwa Muhammed Reşid (KYB - Germiyan) 6 bin 337 oy
 
Karwan Ali Yarwis (KYB - Germiyan) 6 bin 132 oy
 
Erbil’de resmi olmayan seçim sonuçları ve kazanan adaylar şöyle:
 
1’inci Bölge
 
Nehro Mahmut (KDP – Erbil) 35 bin 497 oy
 
Sipan Aziz (KDP – Erbil) 31 bin 585 oy
 
Muhammed Sıdiq (KDP – Erbil) 25 bin 170 oy
 
Cuwan Abdullah (KDP – Erbil) 11 628 oy
 
2’inci Bölge
 
Wazire Ahmed (Yeni Nesil – Erbil) 22 bin 468 oy
 
Hızır Ali Mantık (KDP – Erbil) 22 bin 294 oy
 
Amanj Mahmut Herki (KDP – Erbil) 20 bin 846 oy
 
Kardo Ömer (KYB – Erbil) 10 bin 195 oy
 
3’üncü Bölge
 
Rebwar Hadi (KDP – Erbil) 20 bin 641 oy
 
Viyan Abdulaziz (Yeni Nesil – Erbil) 13 bin 450 oy
 
Leyla Ekrem Said (KDP – Erbil) 8 bin 638 oy
 
4’üncü Bölge
 
Muhammed İsmail (Yeni Nesil – Erbil) 22 bin 676 oy
 
Mariwan Karani (KDP – Erbil) 18 bin 666 oy
 
Sabah Subhi (KDP – Erbil) 16 bin 490 oy
 
Nehle Kadır (KDP – Erbil) 12 bin 58 oy
 
Kerkük’te resmi olmayan seçim sonuçları ve kazanan adaylar şöyle:
 
1’inci Bölge
 
Şahawan Abdullah(KDP-Kerkük) 28.531 oy
 
Ümid Muhammet Ahmet (Yeni Nesil - Kerkük) 17 bin 779 oy
 
Dilan Gaffur(KYB - Kerkük) 14 bin 661 oy
 
Sabah Habib Kadir(KYB - Kerkük) 10 bin 857 oy
 
2’inci Bölge
 
Erşed Salihi (Irak Türkmen Cephesi - Kerkük) 70 bin 000 oy
 
Geylan Ali Kadir (KYB - Kerkük) 8 bin 966 oy
 
Necva Hamit Kakeyi (KDP-Kerkük) 8 bin 877 oy
 
Garib Asker (Feth-Kerkük) 5 bin 234 oy
 
Musul’da resmi olmayan seçim sonuçları ve kazanan adaylar şöyle:
 
1’inci Bölge
 
İhlas Dılemi (KDP-Musul) 10 bin 998 oy
 
Tome Lıhebi (KDP-Musul) 9 bin 970 oy
 
Ehlam İhsan (KYB-Musul) 4 bin 579 oy
 
2’inci Bölge
 
Kavin Sait Muhammet (KDP-Musul) 12 bin 529 oy
 
Şerif Süleyman Ali (KDP-Musul) 10 bin 999 oy
 
Şirvan Duberdani (KDP-Musul) 7 bin 240 oy
 
3’üncü Bölge
 
Mehma Halil
 
Viyan Dehil
 
Macit Şengali
 
4’üncü Bölge
 
İbrahim Muhammet Kıbo (KDP - Zummar, Talafer)
 
Diyala’da resmi olmayan seçim sonuçları ve kazanan adaylar şöyle:
 
2’inci Bölge
 
Humam Ali Mehdi(Feth-Diyala) 3 bin 177 oy
 
Salah Mehdi Süleyman(Bağımsız-Diyala) 1 bin 380 oy
 
Mirvet Ahmet Şukır(KDP-Diyala) 882 oy
 
4’üncü Bölge
 
Sozan Mensur Kerem (KYB-Hanekin) 14 bin 301 oy
 
 
Ayrıntılar geliyor...
 
 
 
Rudaw
Bu haber toplam: 12377 kişi tarafından görüldü.
Son Güncellenme:23:58:09